מבצעים בדיקת BDI לצורך הלוואה בערבות מדינה בלבד


מעוניינים לקחת הלוואה בערבות מדינה, אחד משלבי הכנת הבקשה הוא בדיקת DBI של מבקש ההלוואה, לצורך הלוואה לעסק קיים או חדש, אקסלנט לואן לא מספקים שירות של בדיקת DBI עבור אנשים פרטיים אלא כחלק מתהליך הכנת בקשה להלוואה בערבות מדינה.

 אתם בטח שואלים את עצמכם כיצד חברת BDI אוספת את המידע, אז התשובה היא פשוטה המידע בד"כ מגיע אליה דרך דיווחים של הבנקים וגופים נוספים הקשורים בנתינת הלוואות, כונסי נכסים וכדומה, המטרה העיקרית בהקמת הגוף היא הקטנת הסיכון שיש בנתינת הלוואה, והתוצאה היא win win situation, הבנק או הגוף הפיננסי יודע שהוא יכול לתת את ההלוואה כיוון שהלקוח בעל כושר החזר תקין, והלקוח יכול לקבל את ההלוואה בתנאים טובים.

מהי בדיקת BDI ?

חברת BDI אוספת מידע פיננסי על אדם מ-5 גופים שונים: הוצאה לפועל, כונס הנכסים, בנק ישראל, בנקים וחברות אשראי, ומספקת לאדם דירוג אשראי, בדומה לדירוג אשראי לחברות או אפילו למדינות, משנת 2004 קיים דירוג אשראי גם עבור אנשים.

מי יכול לקבלת מידע מBDI?

כל מי שבקשר פיננסי אתכם, בנק, חברות להלוואות, חברות כרטיסי האשראי, גופים עסקיים, משכירי דירות, מעסקים ועוד יכולים לבקש את דוח האשראי שלכם מאחת "חברות שירות נתוני אשראי" (בתמורה לתשלום, בישראל קיימים 4 חברות שירות נתוני אשראי גדולות ).

מה עושים כאשר יש רישום שלילי ב BDI?

נודע לכם שיש לכם רישום שלילי ב BDI ואינכם יודעים מדוע? אתם חושבים שהרישום השלילי שלכם ב- BDI שגוי? לא להילחץ זה קורה ויש דרכים למחוק את הרישום השלילי במקרה בו הרישום הינו רישום כוזב.

אע"פ שקיימים לא מעט נתונים שגויים לרוב מדובר בשגיאות מינוריות, טעויות קריטיות מופיעות לעיתים נדירות, אך גם הטעויות המינוריות עלולות לשנות עבורכם את דירוג האשראי, על כן מומלץ לפני קבלת הלוואה או לקיחת משכנתא, אם ידוע כי ישנם סיבוכי אשראי בעבר לקבל דוח נתוני אשראי עצמי (תוכלו להזמין דוח עצמי מחברת BDI בכתובת https://www.bdi.co.il/secure/market/doh_atzmi.pdf).

לא כל רישום שלילי ב- BDI מבטל על הסף את היכולת לקבל הלוואה, למרות שהדבר עשוי להכביד על בקשת ההלוואה ולעיתים גם מציב קיר בפני מבקש ההלוואה, מומלץ לבדוק כל מקרה לגופו, לייעוץ ופרטים נוספים בנושא בדיקת BDI, אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר בטלפון 054-4972668 או במייל [email protected], אנו מתחייבים לדיסקרטיות מוחלטת ושמירה על סודיות.

*אף על פי שהמאמר עוסק בבדיקת BDI, חשוב לציין כי חברה BDI היא רק אחת מבין מספר חברות במשק שמספקות מידע אודות כושר החזר הלוואה וחוסן פיננסי אודות לקוחות.